11.6 C
Pristina
Monday, March 20, 2023

Buy now

spot_img

Kelmendi: Plani evropian s’është më i miri, por ofron ujdinë e domosdoshme

Drejtori i Përgjithshëm i televizionit Klan Kosova, Adriatik Kelmendi, në emisionin “Info Magazinë”, është shprehur se plani evropian nuk është më i miri dhe sipas tij, nuk ka njohje ‘de jure’.

Kelmendi tha se që nga vitet e 90-ta kemi luftuar që një ditë të kemi njohje nga Serbia, por sipas tij, kjo është një marrëveshje e domosdoshme.

“Planin që e kemi në tryezë dhe i cili është pranuar nga pala kosovare dhe pritet pjesa e zbatimit, nuk është plani më i mirë, nuk është madje plani më i mirë që e ka pasur Kosova në këto 20 e sa vjetët e fundit, absolutisht nuk ka njohje ‘de jure’ dhe ne jo vetëm për këto 20 vjet, por që nga vitet e 90-ta kemi luftuar që një ditë të kemi njohje nga Serbia, por është një marrëveshje e domosdoshme”, u shpreh ai.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img