31.7 C
Pristina
Saturday, July 2, 2022

Buy now

spot_img

Kërcimet nga Ura e Fshenjtë në vitin 1982

Ura e Fshenjtë që gjendet mes Gjakovës dhe Rahovecit, pranë fshatit Fshaj, gjithmonë ka qenë atraktive në kohën e garave të kërcimit nga kjo urë.
Një fotografi e publikuar në rrjete sociale pasqyron kërcimin e një personi nga ura në garat e vitit 1982, transmeton Koha.net. Siç mund të shihet edhe në fotografi, në verën e vitit 1982 shumë kosovarë kishin ndarë kohën që të ishin perzentë në garë.
Sot është mbajtur edicioni i 66-të, ku fitues u zgjodhën Sali Riza Gërqina dhe Ludvig Prenqi.
Nga kjo urë ka kërcyer edhe shkrimtari i madh kosovar, Ali Podrimja.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,374FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles