20.7 C
Pristina
Friday, May 27, 2022

Buy now

spot_img

Kërkohet seancë e jashtëzakonshme për Haradinaj

Deputeti nga AAK Pal Lekaj ka dërguar kërkesë për seancë të jashtëzakonshme tek  Kryeparlamentarit, Kadri Veseli 

Me anë të kësaj kërkese që është nënshkruar nga disa prej deputetëve të Kuvendit përfshirë këtu edhe anëtarë të partive tjera, si të Vetëvendosjes dhe të PDK-së, është kërkuar që të mbahet seancë e jashtëzakonshme për arrestimin e Kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj, shkruan rtv21.tv

Ndryshe, Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, u ndalua para dy dite nga autoritetet franceze në aeroportin e Bazelit, në bazë të një fletarrestim të lëshuar nga autoritetet e Serbisë, që daton nga viti 2004.

Seanca pritet të mbahet nesër sipas shefit të Grupit Paralmentar të AAK-sē, Pal Lekaj.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles