21.3 C
Pristina
Sunday, September 26, 2021

Buy now

spot_img

Kështu e përshëndeten Barack Obamen disa kosovarë (Foto)

Sot do të ndodh inaugurimi i presidentit të 45-të amerikan, Donald Trump. Ndërkaq, nga Shtëpia e Bardhë, pas dy mandateve, do të largohet Barack Obama.

Emërimi i Trumpit ka nxitur debate të mëdha në qarqet shqiptare, sidomos pas deklaratave të tij kontroverse për NATO-n dhe angazhimin e madh amerikan në rajon, transmeton Telegrafi.

Në anën tjetër, tek serbët emërimi i Trumpit shihet si ndryshim pozitiv i qasjes amerikane ndaj tyre.

Aktori Gojart Kqiku, në profilin e tij në Facebook e ka shprehur në mënyrë unike shqetësimin e tij,

“Boll marak po bohëm po qka mej bo .. Thank you Obama”, ka shkruar ai në profilin e tij, ku shihet të ketë veshur fanellën me portretin e Obamas, nën të cilën shkruhet “gabimisht” emri i presidentit të 44-të: Marak Ubana!

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,959FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles