9.2 C
Pristina
Thursday, December 8, 2022

Buy now

spot_img

Këto janë çmimet e derivateve për sot në Kosovë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka njoftuar për çmimin tavan të derivateve.

Nga kjo ministri është bërë e ditur se çmimi i derivateve prej disa ditësh vazhdon të jetë i njëjtë, pa u zbritur fare.

Çmimi maksimal i lejuar në produktin Dizel është 1,60 cent.

Kurse çmimi maksimal i lejuar në Benzinë është 1,33 cent.

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Gas është 0,76 cent.

Këto çmime vendosen prej sot në ora 10:00, deri nesër në të njëjtën kohë./Prishtinapress/

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img