11.6 C
Pristina
Monday, March 20, 2023

Buy now

spot_img

Këto janë ekipet e kualifikuara në çerekfinalen e Ligës së Evropës dhe Ligës së Konferencës

Dje u zhvilluan ndeshjet e kthimit të 1/8 së finales në Ligën e Evropës dhe në Ligën e Konferencës.

Befasia kryesore ishte eliminimi i Arsenalit pas ekzekutimit të penalltive nga Sportingu i Lisbonës.

Manchester United, Sevilla, Feyenoord, Juventus, Sporting, Bayer Leverkusen, Roma dhe Royale Union janë ekipet e kualifikuara në çerekfinalen e Ligës së Evropës.

Lech Poznan, Fiorentina, Basel, AZ Alkmaar, Nice, Anderlecht, Ëest Ham dhe Gent janë ekipet e kualifikuara në çerekfinalen e Ligës së Konferencës.

Shorti për të dy garat do të hidhet gjatë ditës së sotme.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img