28.9 C
Pristina
Thursday, June 30, 2022

Buy now

spot_img

Këto janë top televizionet sipas KPM

Këshilli i Pavarur i Medieve në Kosovë ka bërë listimin e kanaleve televizive. Në kuadër të monitorimit që i kanë bërë medieve televizive, këto kanale kanë hy në listën e kanaleve me bartje të obligueshme (must carry). Kjo listë e mëposhtme do të bëhet publike shpejt dhe e njëjta do tu përcillet shpërndarësve të rrjeteve kabllore.
Sipas KPM këto janë 6 top televizionet e Kosovës.

1. RTK1 – Prishtinë
2. RTK2 – Prishtinë
Me mbulim tokësor nacional
1. RTV 21 – Prishtinë
2. KTV – Prishtinë
Ofrues të Shërbimeve Programore
1. KLANKOSOVA TV – Prishtinë
2. TRIBUNA CHANNEL – Prishtinë
3. RROKUM TV – Prishtinë
4. 1st CHANNEL – Prishtinë
5. TV KIM – (Çagllavicë) – Prishtinë
6. TV KISS – Mitrovicë
Me mbulim tokësor regjional/local
1. TV MITROVICA – Mitrovicë
2. TV BALLKAN – Prizren
3. TV BESA – Prizren
4. TV OPINION – Prizren
5. TV PRIZRENI – Prizren
6. TV DUKAGJINI – Pejë
7. TV HERC – Shtërpc
8. TV ILIRIA – Viti
9. TV LIRIA – Ferizaj
10. TV TEMA – Ferizaj
11. TV MIR – Leposaviç
12. TV MOST – Zveçan
13. TV SYRI VISION-Gjakovë
14. TV PULS – Gjilan
15. TV VALI – Gjilan
16. TV ZOOM – (Shillovë) Gjilan
Kriter për bartje të obligueshme ka qenë programacioni, prodhimi i emisioneve etj.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,372FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles