20.7 C
Pristina
Saturday, May 28, 2022

Buy now

spot_img

Këto ushqime duhet t’i shmangni nëse keni dhimbje barku

Nëse keni dhimbje barku, ndjesinë e të përzierës, diarre apo simptoma të tjera, një ditë e tillë do të ishte pa frikë ndër ditët më të këqija të jetës.

Për fat të mirë dhimbjet e stomakut nuk zgjasin shumë, megjithatë shpesh herë jemi vetë ne që i përkeqësojmë duke ngrënë ushqimet e gabuara.
Më poshtë do të lexoni 8 ushqimet që duhet të shmangni kur keni probleme me aparatin tretës apo thjesht dhimbje stomak.
Sheqer
Bulmetra
Çokollatë dhe kafeinë
Ushqime të yndyrshme
Ushqime me acid
Ushqime pikante
Alkool
Pijet me gaz

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles