28.9 C
Pristina
Monday, August 2, 2021

Buy now

spot_img

Këto vende do të mbesin pa rrymë ditëve në vijim

Korporata energjetike, KEDS, nëpërmes një komunikate ka bërë të ditur se cilat do të jenë vendet që do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike gjatë ditëve në vijim.
Kjo është komunikata e plotë:

Prizren

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

1.

Më 07.04.2017 në NS 35/10 kV Dragashi do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Bellobradi (30036008) prej orës 09:00-12:00 dhe nga ora 15:00-18:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin fshatrat: Bellobradi, Brruti, Kapre, Kosavë, Pllajnik, Shajne, Xërxe e Sharrit, Zgatar, Zym I Sharrit, afariste: ILVA” Buqe, Restoran Dasma Zym, TS-IPKO dhe Vala.

Arsyeja e ndërprerjes: vendosja e shtyllave të tensionit te mesëm sipas projektit “Zgjerimi i rrjetit 2017”, LOT 10.

Pejë

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

1.

Më 07.04.2017 në NS 110/10 kV Klina do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Volljaku (52056002) prej orës 09:30-10:00 dhe prej orës 17:0017:30.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin fshatrat: NeëCo Mirusha “L.L.C Fatmir Ramadan Kuqi, Kooperativa Bujqesore “Ital-Kos”, TS Veterina, Lagjja Nora, Xehroret e Boksitit, Furra e Bukës (Azem Kolica), Motel Nora, Palestra e Sportit “Adem Jashari”, Guri i Zi, CMA CRUSHED STONE-KLINA L.L.C. dhe NPT “Elezaj”.

Arsyeja e ndërprerjes: zëvendësim i kthinave të tensionit të mesëm.

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

1.

Më 07.04.2017 në NS 110/10 kV Klina do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Ujëvara (52000008) prej orës 12:00 deri në orën 14:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesë: Ujëvara.

Arsyeja e ndërprerjes: aftësim i mekanizmit te ndërprerësit.

Ferizaj

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

1.

Më 06.04.2017 në NS 35/10 kV Ferizaj 2 do të shkyçet:

· LP 10 kV Kosova Petroll(40041003) prej orës 16:00 deri në orën 16:45

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: rr. Drton Islami, Talinovci i Jerlive, Muhovci, Prelezi i Jerlive, Prelezi i Muhaxherëve, një pjesë e Magjistales Ferizaj- Prishtinë.

Arsyeja e ndërprerjes: rikyçja e konsumatorit Pishina Princes.

Prishtina

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

1.

Më 07.04.2017 në TS 220/10 kV Podujeva do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Llausha (Kodi:14000013) prej orës 10:00 deri në orën 15:30

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Dumnicë, Llaushë, Dobërdol, Zakut, Kërpimeh, Metehi, Repë, Tashevc, Pollatë, Dvorishtë, Sllatinë, Reçicë, Zhiti, Sylejvicë, Brecë, Tërnavicë, Murgullë dhe Marincë.

Arsyeja e ndërprerjes: vendosja e shtyllave në LP 10 kV.

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

1.

Më 07.04.2017 në TS 110/10 kV Prishtina 7 do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Viva Fresh (Kodi:19000028) prej orës 12:00 deri në orën 14:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesë Viva Freshi.

Arsyeja e ndërprerjes: dislokim i trafostacionit.

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

1.

Më 09.04.2017 në TS 110/10 kV Prishtina 5 do të shkyçet:

· Trafofusha 10 kV TS-1 prej orës 06:00 deri në orën 09:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin daljet 10 kV: (j5, j6, j7, j9, j10, j11, j12, j13, j14) apo Bardhoshi dhe Bërnica e Ulët, Barilevë Sheshivarët, Shaljanët, te Xhamia, Drenovc Gashët, ”Kuvilab” private, Rub Shpk-Samir Rexha, Ndriçimi publik për Autostradë, Baci Pertolli, Truda, Milevci, Bërnica e Epërme, Siqevë, Sharbani, Llukari, Makovci, Sinidolli, Kodra e Trimave 10, Kodra e Trimave 11, Kodra e Trimave 6 dhe Nexhmi Llumnica, Kodra e Trimave, Kolovica e Re dhe Kolovica e Vjetër.

Arsyeja e ndërprerjes: montimin e kthinës 10 kV.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,880FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles