4.7 C
Pristina
Monday, October 25, 2021

Buy now

spot_img

Kishte paralajmëruar sulmin, por edhe datën – ky është sulmuesi që la të paktën tetë të vdekur në një sulm me armë në një kamp universitar në Rusi

Të paktën tetë persona u vranë, ndërsa 19 u plagosën nga të shtënat në një kamp universitar në qytetin rus të Perm.

Ministria e Punëve të Brendshme, ndërkohë, konfirmoi se sulmuesi ishte identifikuar, si dhe se ishte një student i atij Universiteti, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Policia, ndërkohë, tha se sulmuesi kishte licencë për armë, dhe se ai bleu pushkën me të cilën plagosi dhe vrau studentët në mënyrë të ligjshme.

Policia konfirmoi se ishte 18-vjeçari Timur Bekmansurov, i cili dyshohet se postoi motivet e sulmit në mediat sociale para sulmit.

“Unë kam zgjedhur një datë, do të jetë 20 shtatori. Unë po përpiqem të studioj pasazhet midis ndërtesave, në mënyrë që t’i zbatoj ato në planin tim në oborrin e universitetit – shkruan autori i dyshuar në rrjetin social”.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,994FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles