30.2 C
Pristina
Thursday, August 18, 2022

Buy now

spot_img

Kjo është A8 e së ardhmes, Audi Grandsphere

Nga Audi vjen një sedan tërheqës me të ashtuquajturin ‘bishti’ i veturës në pjesën e pasme i cili përfshin, ndër të tjera, një sistem ngarje autonome të nivelit 4.

Qëllimi është i qartë, është të ofrojmë një eksperiencë të klasit të parë të vozitjes, dhe këtu nënkuptojmë edhe transportin ajror. Siç pretendohet nga Audi, këtu përvoja e veturës është dytësore, dhe fokusi është në dizajnin dhe brendësinë e automjetit. Vendet janë koncepte 2 + 2, dhe në pjesën e pasme në qendër ka një frigorifer për pije, ndoshta jo alkoolik.

Grandsphere njeh shoferin, hap derën për të dhe rregullon vendet. Përndryshe, sediljet mund të rrotullohen deri në 60 gradë, dhe më pas elementë relaksues si ambienti i klimës dhe aromatizuesit aromatik të ajrit përshtaten në mënyrë perfekte. Edhe altoparlantët janë të dizajnuar në mënyrë që secili pasagjer të dëgjojë muzikën e tij.

Fotografitë tregojnë se nuk ka kabinë klasike. Sistemi projekton të gjithë informacionin në një sipërfaqe prej druri nën xhamin e përparmë, në rezolucion të lartë dhe shumë të lexueshëm pavarësisht nga kushtet e dritës së ambientit. Ato gjithashtu mund të përdoren si një ekran i madh projektimi për të parë filma ose video konferenca.

Audi mundësohet nga dy motorë elektrikë me një maksimum total prej 710 kuaj fuqi dhe 960 Nm. Arrin 100 km / orë në rreth 4 sekonda, maksimumi i shpejtësisë është i panjohur, dhe diapazoni me një bateri të madhe 120 kWh është rreth 750 km.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,436FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles