19.3 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

Buy now

spot_img

Klinaku: Ja kush e themeloi UÇK’në (Video)

Në emisionin “Komiteti Qendror” – i drejtuar nga Berat Buzhala, Leonard Kerquki dhe Shpend Limoni – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, njëri nga aktivistët shumëvjeçar të Lëvizjes Kombëtare për Çlirimin e Kosovës (LKÇK), Avni Klinaku, ka folur për krijimin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ai ka thënë se Presidenti Hashim Thaçi bënte pjesë në grupin e pakënaqur të Lëvizjes Popullore të Kosovës, duke treguar se si pasojë e kësaj filloi edhe krijimi i një organizate tjetër, që ishte UÇK‘ja.

Klinaku, si pjesë e LPK’së në fillim të veprimtarisë së tij, ka treguar si cilët, sipas tij, janë emrat e parë dhe më të rëndësishëm të UÇK‘së.

Për të kuptuar më shumë rreth kësaj, ndiqeni videon e mëposhtme:

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,956FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles