-1.5 C
Pristina
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

Komuna e Çairit i bashkangjitet karvanit për ndihma në zonat e prekura nga vërshimet

Komuna e Çairit vazhdon intensivisht të ndihmojë të prekurit nga vërshimet në Shkup, ndërsa pasojat dhe dëmet më të mëdha u bënë në lagjen Hasanbeg dhe fshatrat tjerë, transmeton Telegrafi Maqedoni.
Me këtë rast, Komuna e Çairit ka angazhuar 20 punëtorë sezonalë në Hasanbeg që të ndihmojnë në eliminimin e dëmeve të shkaktuara në këtë rajon.
Për tu solidarizuar dhe për t’iu ardhur në ndihmë, pjesë e shtabit të emergjencës qysh nga dita e parë është edhe vet kryetari i Çairit, Izet Mexhiti.

Donacioni i fundit nga ana e komunës është dhurimi i 30 ton ujë.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,049FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles