10.1 C
Pristina
Friday, December 1, 2023

Buy now

spot_img

Konfirmohen listat e kandidatëve për pozitat e kryeprokurorëve të Prokurorisë Speciale dhe të Prokurorisë Themelore në Prishtinë

Këshilli i Zyrës së Kosovës (KPK), sipas agjendës së paraparë, ka mbajtur takimin e 236-të me radhë, të jashtëzakonshëm, që është udhëhequr nga Zëvendëskryesuesi Veton Shabani.

Fillimisht, anëtarët e KPK-së trajtuan përgjegjësinë e prokurores Fitore Sadikaj lidhur me moskonfirmimin e statusit të kandidatit për vendimin e Kryeprokurorit të Prokurorisë së Themelore në Prishtinë. Pas refuzimit të produkteve, anëtarët e KPK-së miratuan listën e përfunduar me kandidatin Zejnullah Gashi për zgjedhjen e lartcekur.

Tutje, KPK-ja miratoi listën e 4 kandidatëve për paragjykime të Kryeprokurorit të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës si në vijim: Blerim Isufaj, Valdet Gashi, Atdhe Dema dhe Naim Abazi.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img