0.2 C
Pristina
Friday, February 3, 2023

Buy now

spot_img

Koreja e Veriut lëshon alarmin e motit për të ftohtë të madh

Autoritetet e Koresë së Veriut kanë paralajmëruar për kushte ekstreme të motit pasi një valë të ftohtit do ta përfshijë përfshin gadishullin korean.

Temperaturat ka gjasa të ulen deri në -30 gradë celsius në rajonet veriore, të cilat janë gjithashtu pjesa më e varfër e vendit, tha transmetuesi shtetëror i radios.

Në zonat bregdetare pritet të ketë edhe erëra të forta, sipas mediave shtetërore.

Edhe Koreja e Jugut ka lëshuar një paralajmërim për valë të ftohta dhe Kina veriore ka përjetuar temperatura rekord të ulëta.

Ndërsa Koreja e Veriut është prekur nga moti ekstrem ose i pafavorshëm njësoj si vendet e tjera, pak dihet për ndikimin e kësaj te njerëzit, shkruan BBC.

 

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img