26.1 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Kosova dorëzohet përballë Turqisë (Video)

Kosova ka pësuar humbje 2:0 nga Turqia

Kosova ka pësuar humbjen e tretë me radhë në Grupin I në kuadër të kualifikimeve për Botërorin ‘Rusia 2018’, përcjell Gazeta Express.
Djelmoshat e Albert Bunjakit u mposhtën 2:0 në Antalya stadium, ku në pjesën e parë treguan një tjetër fytyrë. Madje në fund të pjesës së parë, mesfushori Valon Berisha mund ta kalonte Kosovën në epërsi, por shtylla ia mohoi golin.
Me të filluar pjesa e dytë, Turqia shënoi dy gola të shpejtë kundër Kosovës. Burak Yilmaz (51’) dhe Volkan Sen (55’) vulosën fitoren e Turqisë ndaj Kosovës prej 2:0.
Kjo ishte humbja e tretë për Kosovën, teksa regjistron një barazim nga katër ndeshja sa i ka zhvilluar deri më tani në Grupin I. /Express/
Rasti i Valon Berishes by enjoylivehdi

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,319FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles