28.3 C
Pristina
Friday, May 27, 2022

Buy now

spot_img

“Kosova është Serbi” – murali me Trump dhe Putin në Beograd

Në rrugën “narodnih Heroja” në Beograd është vizatuar një mural rreth tri metra i lartë, në të cilën janë shfaqur portretet e presidentëve, Donald Trump të SHBA-ve dhe Vladimir Putin të Rusisë.
Krahas këtyre portreteve të dy prej presidentëve më të fuqishëm të botës, në mural është dhënë një mesazh nacionalist: Kosova është Serbi.
Fraza “Kosova është Serbi2 është shkruar në tri gjuhë të ndryshme, atë ruse, angleze dhe serbe, raporton Insajderi.
Në Serbi kanë shpresë që ardhja në krye të Amerikës, e presidentit të zgjedhur Donad Trump, do të përmirësojë marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
Edhe presidenti i zgjedhur Trump ka thënë gjatë fushatës elektorale në SHBA se do të përmirësojë marrëdhëniet me presidentin rus Vladimir Putin.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles