7.3 C
Pristina
Saturday, March 25, 2023

Buy now

spot_img

Kosova po e humb edhe Mërgim Berishën, ftohet nga Gjermania për miqësoret e marsit

Edhe pse Kosova është duke e pritur që një kohë të gjatë, Mërgim Berisha do të ftohet nga Kombëtarja e Gjermanisë për ndeshjet e muajit mars.

Kjo është njoftuar nga gazetari i njohur i Sky Sport të Gjermanisë, Florian Plettenberg, shkruan Gazeta Express.

Gjermania do t’i luajë dy ndeshje miqësore në mars, pasi që është organizatore e Kampionatit Evropian dhe nuk merr pjesë në eliminatore.

Me këtë rast gjasat që Berisha t’i bashkohet Kosovës shkojnë në një pikë minimale, sidomos nëse paraqitet mirë për Gjermaninë.

Viteve të fundit, Kosova ka humbur një numër të konsiderueshëm të futbollistëve cilësorë, shumë prej të cilëve po preferojnë të luajnë për shtetet tjera.

Ka pasur raste kur edhe ekipet e shpresave të Kosovës janë braktisur për të luajtur për shtete tjera.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img