7.1 C
Pristina
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Kosova U19 kualifikohet në “Elite Round”

Kombëtarja e Kosovës U19 është kualifikuar në “Elite Round” për kualifikimet e Kampionatit Evropianit “Lituania 2024”.

Pas barazimit me Sllovakinë (1:1) dhe fitores bindëse ndaj Ukrainës (4:0), djemoshat dardanë barazuan në ndeshjen e tretë kundër Maltës (2:2), rezultat ky që i mjaftoi për ta siguruar pozitën e parë në Grupin 7.

Dardanët e rinj përfunduan në pozitën e dytë me pesë pikë të grumbulluara nga tri ndeshje, me Ukrainën që avancoi nga vendi i parë me një pikë më shumë.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img