1.9 C
Pristina
Saturday, December 4, 2021

Buy now

spot_img

Krerët e LVV-së pajisen me pasaporta të Shqipërisë

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi ka bërë të ditur për se drejtuesit e kësaj lëvizje tashmë janë bërë me nënshtetësi të Shqipërisë.
Ai ka konfirmuar se zyrtarët e Vetëvendosjes që kanë përfituar nënshtetësinë e shtetit shqiptar me procedurë të shpejtë janë; kryetari i Lëvizjes, Visar Ymeri, deputetët Albin Kurti, Glauk Konjofca, Aida Dërguti, sekretari organizativ Dardan Molliqaj dhe anëtari i Kryesisë, Liburn Aliu.
Krerët e VV-së nënshtetësinë e kanë marrë me dekret nga Presidenti, Bujar Nishani.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,042FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles