30.2 C
Pristina
Saturday, June 25, 2022

Buy now

spot_img

Kroacia do të bllokojë Serbinë drejt BE-së, nëse vazhdon me retorikën e Millosheviqit

Ministri i Jashtëm i Kroacisë, Miro Kovaq, ka thënë se autoritetet serbe duhet të largohen nga gjuha që përdorte Sllobodan Millosheviqi.
Kovaq ka shtuar se Zagrebi nuk do ta lejojë Beogradin të mbyllë kapitujt 23 dhe 24 me BE-në, në rast se Serbia vazhdon retorikën e njëjtë kundrejt shtetit kroat, shkruan Shekulli.
Ministri kroat tha se Kroacia as nuk do ta lejojë Serbinë të përparojë për në BE, nëse nuk ndryshon qëndrimet e saj.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,361FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles