10.1 C
Pristina
Friday, December 1, 2023

Buy now

spot_img

Kroacia shkarkon ministrin për një aksident trafiku, sot emëroi ministrin e ri

Ministri i Mbrojtjes në Malin e Zi, Mario Banozic u shkarkua në vikend nga detyra në qeverinë kroate.

Kjo për shkak të një aksidenti trafiku ku humbi jetën një person e ku ishte i përfshirë në aksident edhe ai.

Kryeministri Andrej Plenkoviq thirri një konferencë për shtyp paraditën e sotme dhe zbuloi pasardhësin e ministrit Banozic.

Nënkryetari i HDZ-së, Ivan Anushiç do të jetë ministri i ri i Mbrojtjes në qeverinë kroate./Indeksonline/

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img