19.1 C
Pristina
Tuesday, June 28, 2022

Buy now

spot_img

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli përkrah Hillary Clinton

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli përkrah Hillary Klinton, duke shkruar në rrjetin e tij social Facebook ka thënë që Clinton bëri historinë, duke u bërë kandidatja e parë femër për presidente të Shteteve të Bashkuara dhe se vendi ynë do të jetë përherë krenar dhe do të kultivojë miqësinë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Për më shumë shihni postimin e plotë

Pjesëmarrja në Konventën e Partisë Demokratike të SHBA-së ishte një përvojë e jashtëzakonshme, pasi mikja e madhe e Kosovës, zonja Hillary Clinton bëri historinë, duke u bërë kandidatja e parë femër për presidente të Shteteve të Bashkuara.

Zonja Clinton, por edhe tërë kombi amerikan, në etapa të ndryshme të historisë kanë treguar se janë miq dhe aleat të shqiptarëve gjithandej ku jetojnë. Vendi ynë do të jetë përherë krenar dhe do të kultivojë miqësinë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. K.V.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,368FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles