-1.5 C
Pristina
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img
Array

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti priti ambasadorin e ri të Norvegjisë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, priti sot në takim ambasadorin e sapoemëruar të Norvegjisë për Republikën e Kosovës dhe Republikën e Shqipërisë, Per Strand Sjaastad.

Kryetari Ahmeti i uroi mirëseardhje ambasadorit dhe e njoftoi atë me qeverisjen në Prishtinë, sfidat dhe të arriturat, si dhe projektet për të ardhmen.

Ambasadori Sjaastad nga ana e tij shprehi kënaqësinë që do të jetë në shërbim në Kosovë dhe uroi për bashkëpunim të vazhdueshëm në fushën e qeverisjes lokale, për projekte me interes të përbashkët.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,049FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles