27.2 C
Pristina
Saturday, June 25, 2022

Buy now

spot_img

Kundërshtari i Ballkani në Champions në super formë, një humbje në 18 ndeshjet e fundit

Ballkani do të bëjë debutimin në garat evropiane më 5 korrik, kur në “Fadil Vokrri” do të përballet me ekipin nga Lituania, Zalgiris, nga ora 20:00.

Kjo ndeshje është e vlefshme për rrethin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta Express.

Në Lituani, po vazhdon kampionit vendor, teksa Zalgiris është në formë fantastike, duke u renditur në pozitën e parë në tabelë.

Ata kanë 35 pikë pas 16 ndeshjeve, dy më shumë se ndjekësi i parë, FK Panevezys.

Në 18 ndeshjet e fundit, Zalgiris ka shënuar vetëm një humbje, ndërsa ka 12 fitore dhe pesë barazime.

Kur kanë mbetur edhe 12 ditë deri në ndeshjen e parë të tyre, klubi lituanez deklaroi për Gazetën Express se ende nuk kanë arritur ta studiojnë lojën e kampionit të Kosovës, Ballkanit.

Kjo, pasi sipas tyre ishin të angazhuar me ndeshje kampionale, teksa sezoni në elitën e futbollit lituanez është duke vazhduar.

“Pas shortit të Ligës së Kampionëve, skuadra u fokusua në ndeshjet e rëndësishme të ligës vendore, kështu që nuk kishte ende mundësi për të studiuar më shumë për Ballkanin”, ishte përgjigjja e ekipit nga Lituania dhënë Gazetës Express.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,360FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles