20.7 C
Pristina
Saturday, May 28, 2022

Buy now

spot_img

Kur do të merret vesh çfarë thotë raporti i obduksionit për vdekjen e Astrit Deharit?

Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se raporti i obduksionit fillimisht do t’i dorëzohet përfaqësuesit të familjes Dehari, avokatit Tomë Gashi, që së bashku me prindërit e të ndjerit Astrit Dehari, gjatë ditës së sotme të shkojnë në Zyrën e Kryeprokurorit të Shtetit, për ta pranuar një kopje të raportit, si dhe për tu informuar për të gjeturat gjatë procesit të autopsisë

Prokuroria njofton se për hir të transparencës dhe informimit të drejtë të opinionit publik, Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit, në konsultim me familjen Dehari ndërkohë do ta informoj opinionin publik me rezultatet e raportit të pranuar sot nga Instituti i Mjekësisë Ligjore.
Avokati Tomë Gashi tashmë ka arritur në Prokurorinë e Shtetit dhe po pritet të dalë të flasë për mediat.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles