-3.4 C
Pristina
Tuesday, January 18, 2022

Buy now

spot_img

Kurrë më milingona nëpër shtëpi, nëse përdorni këtë erëz që të gjithë e kemi!

Nëse keni miliongona nëpër shtëpi, mjafton të vendosni pakëz kanellë në zonat ku ato përqëndrohen, dhe miliongonat do të largohen. Kjo sepse, siç shpjegon David Wolfe, aroma e kanellës, e cila është mjaft e fortë edhe për njerëzit, për milingonat është shkatërrimtare.
Këto insekte të vogla punëtore orientohen përmes aromës, por një aromë e fortë si ajo e kanellës, i çorodit shqisat e tyre, duke i bërë të largohen. Për të qenë më të sigurt, vini pakëz kanellë nëpër cepat e mureve të shtëpisë dhe milingonat nuk do të duan kurrë më të kthehen.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,117FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles