0.2 C
Pristina
Saturday, January 28, 2023

Buy now

spot_img

Kurti pas vizitës në Skenderaj dhe Mitrovicë: Qeveria dhe komunat po punojnë bashkë në mbështetjen e qytetarëve dhe tejkalimin e kësaj situate

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti sot ka vizituar dy komunat më të prekura nga vërshimet, Skenderajn dhe Mitrovicën.

Ai në një postim në facebook tha se ka shumë dëme materiale, janë dëmtuar ndërtesa e infrastrukturë publike, shtëpi banimi, ferma bujqësore e biznese.

Kurti theksoi se Qeveria dhe komunat po punojnë bashkë në mbështetjen e qytetarëve dhe tejkalimin e kësaj situate./Prishtinapress/

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img