21.7 C
Pristina
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Kurti shfaqet në humor të mirë në mbledhjen e Qeverisë, shkakton të qeshura pasi ngacmon Elbert Krasniqin

Kryeministri Albin Kurti është shfaqur në humor të mirë në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës, teksa ka folur për investimet infrastrukturore që do të bëhen për organizimin e Lojërave Mesdhetare 2030.

Kurti ka shtuar se detaje për investimet që do të bëhen, do të flasin në konferencë për media, zëvendësministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Daulina Osmani dhe ministri i Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi. Kur ka folur për zv.ministren Osmani, Kurti ka thënë se ajo ka qenë në ballë të betejës për sigurimin e kandidaturës, ndërkohë që ka përmendur edhe aktivitetin e saj si sportiste.


Tutje kryeministri Kurti teksa ka treguar se bashkë me Osmanin do të flasë në konferencë për media edhe ministri Elbert Krasniqi, këtë të fundit është kujdesur që ta ngacmoj, duke thënë se “s’është në dijeni që ministri Elbert Krasniqi ka pasur ndonjëherë ambicie sportive”.

“Pra Daulina Osmani që si sportiste s’pati fatin të marrë pjesë në lojëra Mesdhetare, por si përfaqësuese politike e sportit ka qenë në ballë të kandidaturës së suksesshme, dhe Elbert Krasniqi për të cilin nuk jam në dijeni që ka pasur ndonjëherë ambicie në sport”, ka thënë Kurti me shaka./GazetaExpress/

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img