16.9 C
Pristina
Friday, March 31, 2023

Buy now

spot_img

Kurti takohet me eurodeputetin bullgar, merr mbështetje për aplikimin e Kosovës në BE

“Eurodeputeti Kovatchev theksoi se heqja e regjimit të vizave për Kosovën duhet të vazhdojë pa vonesa, teksa kanë mbetur edhe pak hapa deri në përfundimin e këtij procesi. Ai po ashtu dha mbështetjen e tij të plotë për aplikimin e Kosovës në Bashkimin Evropian”, thuhet në njoftimin e qeverisë.

Ndër të tjera në takim u diskutua edhe për takimin e radhës mes Kosovës dhe Serbisë me ndërmjetësimin e BE-së që do të mbahet në Ohër më 18 mars, si dhe për pritjet që kanë nga ky takim. /Reporteri.net/.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img