4.7 C
Pristina
Thursday, December 7, 2023

Buy now

spot_img

Kurti viziton Drenicën gati një javë pas vërshimeve

Kryeministri Albin Kurti ka vizituar fshatin Llaushë të Skenderajt tek të dielën gati një javë nga kur rajoni i Drenicës dhe prek nga vërshimet.

Lajmin e bëri të ditur kryetarin e Skenderajt, Fadil Nura në llogarinë e tij në Facebook.

” Sot me kryeministrin e Republikës së Kosovës, z.Albin Kurti dhe me ministrat z.Armend Mehaj dhe z.Elbert Krasniqi, vizituam Llaushën, për të parën më parë dëmet e viktimave nga vërshimet, që kanë ekonomitë familjare dhe bujqësia, edhe infrastruktura publike. është në Gjendja e rëndë, në disa zona është problematike që ka dhe probleme .

Nura tha se familjet e prekura dhe Skenderaj në të tjera, në këtë gjendje që ndodhin pas përmbytjeve, kanë nevojë për shumë më tepër për përkrahjen e nivelit qendror.

“Familjet e prekura dhe Skenderaj në të tjera, në këtë gjendje që ndodhin pas përmbytjeve, kanë nevojë për shumë më tepër për mbështetje nga niveli qendror, që të harrohet ajo që ndodh të nisim nga e para” , shkroi Nura në Facebook./Prishtinapress/

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img