-0.9 C
Pristina
Saturday, January 28, 2023

Buy now

spot_img

Kuvendi zgjodhi një anëtar të Këshillit Gjyqësor të Kosovës nga radhët e komuniteteve joshumicë

Në seancën e parë plenare për vitin 2023, Kuvendi i Kosovës ka zgjedhur për anëtar të Këshillit Gjyqësor të Kosovës (KGJK) nga radhët e komuniteteve joshumicë, Ahmet Imamin.

Kurse, në mungesë të kuorumit në procesin e votimit, Kuvendi nuk ka arritur të zgjedh anëtarin tjetër.

Votimi për anëtarin nga radhët e gjyqtarëve do të përsëritet në seancën e radhës.

Në garë janë Alban Ajvazi i poentuar me 71.5 pikë dhe Besnik Imeraj me 69 pikë. /BetimipërDrejtësi

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img