30.2 C
Pristina
Saturday, June 25, 2022

Buy now

spot_img

Ky është numri emergjent nga MPJ për kosovarët që jetojnë në Munich

Ministria e Punëve të Jashtme përmes një njoftimi i këshillon të gjithë qytetarët e Kosovës që ndodhen në rajonin ku na ndodhur sulmi t;i shmangen lëvizjeve.
MPJ po e përcjell me shqetësim situatën dhe është informuar nga Konsullata jone ne Mynih se zona ku ka ndodhur sulmi është e banuar edhe me qytetare të Kosovës. MPJ bën thirrje të gjithë qytetareve te Kosovës ne atë zone t’i lajmërojnë familjet e tyre dhe për informata tjera e ndihmë të thërrasin ne këtë numër telefoni emergjent te Konsullatës +491712818899
MPJ po e përcjell situatën dhe është ne komunikim te vazhdueshëm me misionet tona diplomatike dhe autoritetet gjermane. MPJ do t’iu mbaj te informuar për te gjitha zhvillimet.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,361FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles