10.1 C
Pristina
Friday, December 1, 2023

Buy now

spot_img

Ky është numri i të punësuarve deri më tani përmes Superpuna

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka thënë se përmes projektit Superpuna për 8 muaj operim janë punësuar rreth 8 mijë të rinj të punësuar.

Prej tyre 3.914 vajza dhe 3.872 djem.

“Në total janë 🏭🏣 5,832 biznese që deri më tani kanë përfituar nga skema e mbështetjes për punësimin e të rinjve”, ka shkruar ndër të tjera Murati.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img