10.1 C
Pristina
Friday, December 1, 2023

Buy now

spot_img

Ky është parashikimi i motit për sot

Të shtunën vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ulët atmosferik.

Kjo situatë meteorogjike do të kushtëzojë mot me vranësira dhe erëra mesatare deri të forta, nga drejtimi i veriperendimit dhe veriut.

Në viset e ulëta, kryesisht në veri, veriperendim dhe perendim parashihen riga shiu, ndersa në viset e larta fjolla të dobëta bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius,ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius.

Të dielen mot me ngrica të lehta dhe vranësira mesatare të përcjellura edhe me intervale kohore me diell.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme”, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img