22.3 C
Pristina
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Lajçak: Diskutuam për zbatimin e marrëveshjes së 27 shkurtit

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është deklaruar pas takimit me dy kryenegociatorët Besnik Bislimin dhe Petar Petkoviqin.

Lajçak ka treguar se pikë e takimit të sotëm ishte zbatimi i marrëveshjes së 27 shkurtit, teksa shtoi se diskutimet do të vazhdojnë.

“Kam pritur kryenegociatorët e Kosovës Besnik Bislimin dhe Serbisë Petar Petkoviqin për një raund tjetër të takimeve të dialogut në Bruksel. Ne diskutuam rrugën përpara për zbatimin e Marrëveshjes së 27 shkurtit dhe synuam të qartësojmë pyetjet e hapura. Diskutimet do të vazhdojnë”, shkroi Lajçak.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img