21.9 C
Pristina
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Laporta: Titulli i parë në epokën e jashtëzakonshme

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta është në qiellin e shtatë pas suksesit të klubit në La Liga.

Gjiganti katalunas u shpall kampion i Spanjës mbrëmë pasi e mposhti Espanyolin në derbin lokal, me ç’rast e kurorëzoi një sezon mjaft të suksesshëm në nivelin vendor.

“Është një natë historike, është një kampionat historik. Të festosh katër xhiro pa përfunduar sezoni… Jemi kampionë. E kemi kontrolluar lojën nga minuta e parë, e meritonim fitoren dhe titullin. Është një e diel gëzimi dhe feste. E shpëtuam klubin në aspektin financiar dhe ua rikthyem gëzimin njerëzve të Barcelonës. Duam që ky të jetë titulli i parë i rëndësishëm në një epokë të jashtëzakonshme”, u shpreh Laporta.

Në mes të kritikave të fundit dhe shumë problemeve me klubin, kreu i “Blaugrana” shkoi për të festuar me lojtarët në dhomën e zhveshjeve.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img