-5.4 C
Pristina
Monday, January 24, 2022

Buy now

spot_img

Largohen shitësit ilegalë nga sheshi (Foto)

Drejtoria e Inspekcionit të Komunës së Prishtinës ka ndërmarrë mbrëmë aksion për lirimin e hapësirave publike në shesh, duke larguar kështu shitësit ilegalë dhe duke konfiskuar mallrat e tyre.
Inspektorët nga kjo drejtori kanë paralajmëruar disa herë shitësit që të mos vazhdojnë me veprimtarinë e tyre ilegalisht në sheshet kryesore të kryeqytetit, por nuk kanë hasur në mirëkuptim.
Përmes një njoftimi për media Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se aksionet e tilla do të jenë të vazhdueshme me ç’rast do të ketë edhe shqiptim të gjobave, edhe konfiskim të mallrave./PrishtinaPress.eu
unnamed (1)

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,131FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles