27.7 C
Pristina
Tuesday, July 27, 2021

Buy now

spot_img

Leo Messi fiton trofeun e parë si kapiten

Lionel Messi dje ka ngritur trofeun e Superkupës së Spanjës në Camp Nou.
Argjentinasi në mungesë të Andres Iniestas kishte në dorë shiritin e kapitenit dhe bëri një paraqitje të jashtëzakonshme.
Ai shënoi një herë dhe asistoi një herë në fitore 3-0 kundër Sevillas.
Messi ngriti në qiell për herë të parë një trofe si kapiten, pasi më parë trofetë te Barcelona i ngrinin Carles Puyol, Xavi e tashmë Iniesta.
Messi është zëvendëskampiten i Barcelonës.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles