1.7 C
Pristina
Friday, January 28, 2022

Buy now

spot_img

LG prezanton televizorin G2 97 inç OLDE – më i madh në histori

Në vitin e ri, LG prezantoi televizorët e rinj OLED, duke përfshirë modelin më të madh në historinë e saj.

Konkretisht, LG ka prezantuar televizorët e saj më të vegjël dhe më të mëdhenj OLED prej 42 dhe 97 inç. Modelet e reja sjellin, ndër të tjera, ndriçim të përmirësuar, profile me shumë përdorues dhe veçori të tjera.

Televizorët e rinj të LG përdorin procesorë të gjeneratës së pestë A9, teknologji më të mirë të përmirësimit 4K, harta të përmirësuara të tonit dhe një ndjenjë më të mirë të thellësisë kur bëhet fjalë për objektet në plan të parë.

Pasi LG prezantoi panelin e saj OLED Evo me shkëlqim më të madh në serinë G1, këtë vit Evo do të gjendet si në serinë G2 ashtu edhe në serinë më të zakonshme C2. Kompania pretendon se G2 do të ofrojë një ndriçim më të mirë falë një kombinimi të algoritmeve përforcuese dhe shpërndarjes më të mirë të nxehtësisë nga komponentët e televizorit.

Televizorët G2 dhe C2 përdorin një material të ri fibër të përbërë në prodhim, gjë që i bën ata dukshëm më të lehtë.

LG tani ka televizorin më të vogël OLED 42 inç, të cilin e konsideron të përsosur për dhoma gjumi të vogla, zyra ose lojtarë të vendosur në hapësira të ngushta.

Më parë, televizori më i vogël OLED LG ishte një model 48 inç. Nga ana tjetër, kompania ofron edhe modelin e ri aktualisht më të madh 4K 97 inç në serinë G.

Pajisjet e reja nga seritë G dhe C kanë porte HDMI 2.1, mundësojnë lojëra 120Hz 4K, rifreskim të ndryshueshëm të imazhit, modalitet automatik me vonesë të ulët dhe më shumë.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,141FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles