7.7 C
Pristina
Friday, December 3, 2021

Buy now

spot_img

Ligji anti-mafia nuk finalizohet para 2017’tës

Ligji antimafia nuk pritet të finalizohet para vitit 2017. Grupi punues, i cili po merret me hartimin e tij, dyshon edhe nëse mund të përmbyllet brenda këtij parashikimi.
Duke arsyetuar vonesën, ata thonë se meqë është i ndërlikuar, në hartimin e tij duhet pasur shumë kujdes.
Udhëheqës të këtij grupi punues i kanë thënë “Kohës Ditore” se për shqyrtim i kanë dy modele apo drafte, njëri amerikan dhe tjetri anglez. Mirëpo, ende nuk kanë vendosur se cilin do ta zgjedhin.  Ndryshe prej grupit punues, ekspertët ligjorë thonë se ligjet që janë në fuqi nuk e ndalojnë Prokurorinë për të hetuar çdo pasuri të dyshimtë.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,040FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles