28.3 C
Pristina
Sunday, September 26, 2021

Buy now

spot_img

LIVE: Ceremonia e betimit të DONALD TRUMPIT si presidenti i AMERIKËS (VIDEO/FOTO)

Presidenti i zgjedhur, Donald Trump, sapo ka arritur në Shtëpinë e Bardhë bashkë me bashkëshorten e tij, Melania Trump.

Republikani Donald Trump sot jep betimin e tij për presidentin e 45-të të SHBA-ve në një ceremoni madhështore në Washington.

“Më vjen mirë që u takuam. Urime”, i tha Obama Trump-it në hyrje të Shtëpisë së Bardhë.

“Fantastike”, ia ktheu Donald Trump.

Gjatë ceremonisë, administrata e re do të jap betimin, presidenti Trump do të mbajë fjalim për mandatin e tij 4 vjeçar dhe do të vazhdojë me paradë deri tek Shtëpia e Bardhë.

Siguria është në nivelin më të lartë dhe pritet që 900,000 persona të marrin pjesë në ceremoni, duke përfshirë edhe mijëra protestues.

Pas ceremonisë, presidenti në largim Barack Obama dhe bashkëshortja Michelle, do të largohen nga Shtëpia e Bardhë për të vazhduar me një jetë të re.

Të pranishëm në ceremoninë e inaugurimit janë edhe ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, me bashkëshorten e tij.

Ndiqeni LIVE:

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,956FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles