26.1 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Lojtarët më të paguar në botën e futbollit, ja ku renditet Oscar [FOTO]

Oscar mund t’i fitojë  500,000 funta në javë në Kinë, por ai nuk është  në top pesë lojtarët që fitojnë më shumë në botë.
Braziliani renditet i gjashti sa i përket të ardhurave, pas transferimit për 60 milion sterlina nga Chelsea në Shanghai.
Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Neymar përbëjnë top treshen si lojtarët më të paguar të planetit.
Ronaldo, i cili ka fituar Topin e Artë për të katërten herë, fiton 52.6 milion £ në vit.
Messi nuk është shumë prapa tij, ai fiton 51.8 milion £ në vit, ndërsa Neymar dhe Gareth Bale renditen në vendin e tretë dhe të katërt, ndërsa vendi i pestë i takon Luis Suarezit me 33.6 milion £ në vit.
Super Liga kineze mund të jetë në top 10 që paguajnë paga të larta për lojtarë, por ata ende nuk mund të krahasohen me fuqinë e shpenzimeve që bën Real Madridi dhe Barcelona, të cilët në sajë të kontratave të tyre mund të ofrojnë paga të mëdha.
Kjo është lista e top 15-të lojtarëve më të pagaur në botë:
composite-highest-earners

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,319FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles