25 C
Pristina
Thursday, August 11, 2022

Buy now

spot_img

Loriana Kuka fiton dhe kualifikohet në gjysmëfinale

Loriana Kuka ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare që po mbahen në Oran të Algjerisë.

Xhudistja kosovare triumfoi me IPPON ndaj xhudistes turke, Nurcan Yilmaz në kategorinë deri në 78 kilogramë.

Në gjysmëfinale, Kuka do të përballet me xhudisten nga Kroacia, Petrunjela Pavic.

Ndërkohë, sot po garon edhe Shpati Zekaj që është kualifikuar në çerekfinale.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,431FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles