18.7 C
Pristina
Friday, September 24, 2021

Buy now

spot_img

Luis Suarez në MLS?

Mesfushori i Seattle Sounders, Nicolas Lodeiro, beson se e ardhmja e Luis Suarezit mund të jetë në MLS.

29-vjeçari iu bashkua Barcelonës nga Liverpooli në vitin 2014 dhe në sezonin e kaluar shënoi 40 gola në 35 paraqitje.

Gjithmonë ka pasur spekulimi rreth të ardhmes së Suarezit, por bashkëlojtari i tij te Përfaqësuesja e Uruguait ka befasuar paska me përgjigjen rreth të ardhmes së yllit të klubit katalunas.

“Ai është tifoz i Sounders që kur fillova unë të luaj këtu, mendoj se do ishte fantastike të luaja përkrah tij”.

“Në kemi bërë shaka dhe ai ka thënë se është i gatshëm të vjen në MLS dhe tashmë ka zgjedhur skuadrën, duhet vetëm një telefonat”, ka thënë Loidero për Sport.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,954FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles