8.1 C
Pristina
Saturday, March 25, 2023

Buy now

spot_img

Man Utd vendos një afat të ri për ofertat e përmirësuara të blerësve

Subjekteve që duan të blejnë klubin e Manchester Unitedit u është dhënë një ultimatum nga The Raine Group.

Oferta për Unitedin është duke u zhvilluar mirë, me familjen mbretërore të Katarit, INEOS-in e Sir Jim Ratcliffe dhe palë të tjera që duan të blejnë klubin.

Sipas mediumit The Mail, grupi financiar që organizon procesin e tenderit u ka thënë palëve se kanë 10 ditë kohë për të dorëzuar ofertën e tyre të radhës.

 

Një takim i tillë ka për qëllim t’u tregojë ofertuesve më shumë informacion rreth klubit.

Raportet e mediave janë të ndara mbi atë se cilët janë favoritët për të blerë klubin, por ekziston një konsensus se asnjë ofertë nuk i është afruar çmimit të kërkuar të familjes Glazer.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img