10.1 C
Pristina
Friday, December 1, 2023

Buy now

spot_img

Mbahet një aktivitet në përkrahje të Palestinës në Prishtinë

Në Prishtinë është duke u mbajtur një aktivitet solidarizues me Palestinën.

Në këtë aktivitet u panë të pranishëm një numër i vogël i qytetarëve.

Ndryshe sot Agjencia e Kombeve të Bashkuara për të drejtat humanitare njoftoi sot se epidemitë dhe kriza e urisë duken të pashmangshme pas javësh sulmesh izraelite në Gaza.

Komisioneri i Lartë i OKB-së për të Drejtat e Njeriut, Volker Turk, paralajmëroi, pas vizitës së tij në Lindjen e Mesme, për seriozitetin e situates.

Mungesa e karburantit do të shkaktojë një katastrofë në të gjithë Gazën, do të çonte në kolapsin e sistemeve të ujërave të zeza, kujdesit shëndetësor dhe në fund të shpërndarjes së ndihmës humanitare, tha ai.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img