20.8 C
Pristina
Sunday, June 4, 2023

Buy now

spot_img

Mbi 15 aksidente nga mungesa e kripës në rrugën Brezovicë-Ferizaj (Foto)

Që na reshjet e fundit të borës, padyshim e është shtuar edhe numri i aksidenteve. Por është pikërisht rruga Brezovicë-Ferizaj, e cila është pothuajse e tëra e mbuluar me borë dhe akull si pasojë e mos-hedhjes së kripës në këtë anë.

Ndërsa bëhet e ditur se si pasojë e gjendjes së kësaj rrugë janë shkaktuar më shumë se 15 aksidente, shkruan Indeksonline.

Duhet përkujtuar që moti në vend vazhdon të mbetet i ftohtë dhe me reshje të borës kohë pas kohe e të mos-pastrimi i rrugëve sigurisht që  rrezikon edhe jetën e shumë qytetarëve në trafik./Indeksonline/

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img