26.1 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Mbi 8 mijë vëzhgues e ndjekin sot procesin zgjedhor në Maqedoni

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoni, sot do t’i vëzhgojnë 7.585 vëzhgues vendas, 667 vëzhgues ndërkombëtarë dhe 75 gazetarë të huaj. Sipas Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve për zgjedhjet janë të akredituar 354 përkthyes

Shoqata qytetare “MOST” do t’i ndjek zgjedhjet e parakohshme parlamentare me mbi 3000 vëzhgues. Në vendvotimet do të qëndrojnë 2 664 vëzhgues, të cilët do të mbulojnë rreth 55% të vendvotimeve në RM, përcjell Telegrafi
120 ekipe mobile shtesë nga dy vëzhgues do të jenë mbështetje logjistike të vëzhguesve statik, kurse 80 tjerë do të ndjekin punën e komisioneve komunale të zgjedhjeve dhe Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, tha drejtori ekzekutiv, Darko Aleksov

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,319FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles