-7.4 C
Pristina
Wednesday, January 26, 2022

Buy now

spot_img

Më 21 janar pa rrymë mbesin dy komuna

KEDS, përmes një njoftimi për media bën me dije se më 21.01.2017 në Therandë do të shkyçet dalja 10 kV Peqani prej orës 09:00 deri në orën 12:00 dhe prej orës 15:00 deri në orën 17:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Peqani, Sllapuzhani, Bllaca, Duhla, Bllaca te Shkolla, Peqani I, Peqani II, Peqani II , Peqani IV, Nishori, Nishorei I, Pompat e Ujit Bllacë, Breshanec dhe Kostrec.

Arsyeja e ndërprerjes:realizimi i projektit “Zgjerimi dhe Përforcimi i Rrjetit 2015“, LOT 4 Prizren.

Po më 21.01.2017 në Gjakovë do të shkyçet dalja 10 kV Qendra prej orës 11:30 deri në orën 15:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Qenda,TSKeno, Cana, Peja, Spitali, Shkolla e Muzikës, OtiSlovenia, Kepuska, Policia, Rrezina, Kolonia, Pashtriku dhe Virgjinja.

Arsyeja e ndërprerjes: ndërrimi i transformatorëve matës rrymor10 kV.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,136FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles